Vyzraj na kruhy pod očima

29. dubna 2011 v 14:45 | Dark Princeess
Kruhy pod očima

Tmavé kruhy nebo oteklé váčky pod očima trápí spoustu dívek a žen a nevypadají moc hezky. Proč se dělají, jak je zamaskovat a jak se jich rychle zbavit?
Maskování kruhů pod očima je docela složité a nejspíš se ti nepovede na sto procent. Nejlépe proti nim budeš bojovat, když se pokusíš vypátrat jejich příčinu a odstraníš je úplně a nadobro.

Nepleť si je

Jako kruhy pod očima se označují tmavé zpigmentované flíčky nebo kruhy kolem očí, a to nejen pod nimi. Jejich výskyt je hodně ovlivněn genetikou a vliv na ně má i citlivost pleti. Jde prostě o zvýšenou pigmentaci, se kterou už ovšem dnes umíme bojovat.

Druhým problémem jsou oteklé váčky pod očima. Ty vznikají většinou z důvodu zadržování vody v těle, a to buď v důsledku nedostatku spánku, nadměrného stresu, požívání alkoholu, zvýšeného přísunu kofeinu apod. Příčinou může být i alergie.
Boj s tmavými kruhy

Jestli tě trápí hyper-pigmentace, úplně nejlepší způsob, jak s ní bojovat, je absolvovat laserovou kúru. Je to ale docela drahá záležitost a navíc ne úplně příjemná. Než se tedy rozhodneš pro tuto metodu, můžeš vyzkoušet méně invazivní metody.

Existují například krémy se zesvětlujícím účinkem. Ty fungují díky obsahu různých kyselin a dalších agresivních látek, takže o užívání takového krému by ses měla poradit s dermatologem, nebo aspoň lékárnicí.

Tmavé okolí očí může být způsobeno i tím, že vystavuješ svou tvář slunci a kůže v okolí očí je příliš citlivá, takže se víc opálí. Proto bys měla používat místo klasického krému na obličej opalovací krém nebo pleťový krém s UV faktorem. A samozřejmě oči chránit slunečními brýlemi.

Pokud tě trápí napuchlé váčky pod očima a víš, že to je způsobeno ponocováním a divokým mejdanem předchozí večer, pomohou osvědčené babské rady jako přiložení studené lžičky, plátků okurek či brambor, nebo na oči na deset minut přilož vychladlé pytlíky od čaje, který obsahuje blahodárně působící tanin. V drogerii seženeš i speciální gelové obklady na oči.

Tělo si zadržuje vodu, když má pocit, že jí dostává nedostatek. Proti váčkům pod očima, ale i celkové oteklosti, tedy pomůže, když začneš víc a pravidelně pít. Také se snaž méně solit, protože sůl má velký vliv na zadržování vody v těle.
Boj proti kruhům a váčkům
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama